Mağazanıza Özel Müzik Yayınları    (0212) 236 40 50

In-Store Music  -  info@perakendertv.com
Slide background
Slide background
Slide background

Bunları biliyor muydunuz ?

PerakendeRTV  ile sözleşme öncesi ve anlaşma sonrası en çok sorulan soruları ve  cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz. Eğer sizin sorunuz aşağıdakilerden biri değilse lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Kurumsal Radyo Nedir?

  In-Store (Kapalı Devre) Radyo yayını, mağazalardaki mevcut ses sistemi kullanılarak bu alan içerisinde yapılan radyo yayını olarak tanımlanmaktadır. Alışveriş merkezleri, mağaza, market, banka şubeleri, hastaneler ve benzin istasyonları içerisinde, kurum ve markaya özel olarak gerçekleştirilen radyo yayını In-store (Kapalı Devre) Radyo kapsamındadır. Mekandaki mevcut ses sistemi kullanılarak yapılan radyo yayınının içeriği, firma tarafından belirlenir; Perakende Radyo TV tarafından marka değerini arttıran bir iletişim çalışmasına dönüştürülür.
 • Kurumsal Radyonun normal FM yayınından farkı nedir?

  Kurumsal radyo yayınında akışa sadece sizin anonslarınız, reklamlarınız ve kampanyalarınız yerleştirilir. Ayrıca anons ve tanıtımlarınızın nasıl olması gerektiğine, hangi sıklıkla duyulması gerektiğine siz karar verirsiniz.
 • Neden Kurumsal Radyo?

  • Şirket ve marka değerinizi arttırır.
  • Satış ve pazarlama planlarınıza, kampanyalarınıza yönelik anonslar ile müşterilerinizi mağazanızda bilgilendirir, satın alma kararlarını etkiler ve ciro artışı sağlar.
  • Mağazalarınızda hedef kitlenize uygun radyo yayını ile müşterilerinizin alışveriş sırasında keyifli zaman geçirmesini sağlayıp, mağazada daha uzun süre kalmasını sağlar.
  • Müşterilerinizi mağazalarınızı tekrar ziyaret etmeye yönlendirir.
  • Sponsorluk, sosyal sorumluluk gibi duyurular ve etkileşimli kampanya anonslarıyla müşteri sadakatini artırır.
 • Sistem pahalı mıdır?

  Sistem Uydu Tabanlı veya Web Tabanlı olarak iki farklı şekilde kurulabilmektedir. Yüksek bütçeli ve çok geniş bir ağa sahip markalar Uydu Tabanlı yayını tercih edebilmektedirler. Web Tabanlı yayın sayesinde ise çok düşük maliyetler ile aynı hizmeti aynı kalitede almak mümkündür.
 • Telif düzenlemeleri nasıl hallediliyor?

  Kurumumuz uzun senelerden beri meslek birlikleri ile ilişki içinde bulunduğundan, Perakende Radyo TV hizmeti almak isteyen markaların konseptlerine uygun yayın politikası belirlendikten sonra ilgili meslek birlikleri ile görüşmelerde aracı olmaktadır.
 • Nasıl Çalışır?

  Öncelikle radyo veya TV yayını yapacak kurum ve markanın kurumsal kimliği ve hedef kitlesine göre içerik belirlenir. Müzik, spot ve bildirilerden oluşan bu içerik, radyonun yayın politikasının ve tarzının yapısını ortaya çıkarır. Konseptin belirlenmesinin ardından kapalı devre radio veya TV yayınıyla ilgili teknik uygulamalar yapılır. Tüm mağazalardaki yayın takip ve kontrolü, Perakende Radyo TV’nin otomasyon sistemi tarafından anlık olarak yapılır. Tüm müzik parçaları, program, tanıtım, reklam ve anons geçişleri aralarda boşluk olmadan kullanılan otomasyon sistemi ile gerçekleştirilir. Perakende Radyo TV iki farklı şekilde yayın yapılabilmektedir:
  • Uydu yayın sistemi. (RADYOM Migros Radyo)
  • İnternet aracılığıyla web tabanlı yayın sistemi. (BATİK Radyo)
 • Ne tür ses ve görüntü sistemleri gereklidir?

  Uydu Tabanlı yayında; yayın yapılan her noktada birer çanak anten ve receiver bulunması şarttır. Web Tabanlı yayında ise yayın noktalarında internet erişimi olan birer bilgisayar bulunması yeterlidir. Her iki modelde de yayın, yayın noktalarında bulunan standart ses sistemleri (hoparlör) vasıtası ile dışarı verilir.