Mağazanıza Özel Müzik Yayınları    (0212) 236 40 50

In-Store Music  -  info@perakendertv.com

In-Store Music nedir?

In-Store (Kapalı Devre) müzik yayını, mağazalardaki mevcut ses sistemi kullanılarak bu alan içerisinde yapılan radyo yayını olarak tanımlanmaktadır.

Alışveriş merkezleri, mağaza, market, banka şubeleri, hastaneler ve benzin istasyonları içerisinde, kurum ve markaya özel olarak gerçekleştirilen müzik yayını In-store (Kapalı Devre) sistem kapsamındadır. Mekandaki mevcut ses sistemi kullanılarak yapılan müzik yayınının içeriği, firma tarafından belirlenir; Perakende Radyo TV tarafından marka değerini arttıran bir iletişim çalışmasına dönüştürülür.

Sistem Uydu Tabanlı veya Web Tabanlı olarak iki farklı şekilde kurulabilmektedir. Yüksek bütçeli ve çok geniş bir ağa sahip markalar Uydu Tabanlı yayını tercih edebilmektedirler. Web Tabanlı yayın sayesinde ise çok düşük maliyetler ile aynı hizmeti aynı kalitede almak mümkündür.

Öncelikle radyo veya TV yayını yapacak kurum ve markanın kurumsal kimliği ve hedef kitlesine göre içerik belirlenir. Müzik, spot ve bildirilerden oluşan bu içerik, radyonun yayın politikasının ve tarzının yapısını ortaya çıkarır. Konseptin belirlenmesinin ardından kapalı devre radio veya TV yayınıyla ilgili teknik uygulamalar yapılır. Tüm mağazalardaki yayın takip ve kontrolü, Perakende Radyo TV’nin otomasyon sistemi tarafından anlık olarak yapılır. Tüm müzik parçaları, program, tanıtım, reklam ve anons geçişleri aralarda boşluk olmadan kullanılan otomasyon sistemi ile gerçekleştirilir. Perakende Radyo TV iki farklı şekilde yayın yapılabilmektedir:
• Uydu yayın sistemi. (RADYOM Migros Radyo)
• İnternet aracılığıyla web tabanlı yayın sistemi. (BATİK Radyo)

Uydu Tabanlı yayında; yayın yapılan her noktada birer çanak anten ve receiver bulunması şarttır. Web Tabanlı yayında ise yayın noktalarında internet erişimi olan birer bilgisayar bulunması yeterlidir. Her iki modelde de yayın, yayın noktalarında bulunan standart ses sistemleri (hoparlör) vasıtası ile dışarı verilir.

Leave a Reply

captcha *